تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما مطالب جدید روز - عراقچی: مدالیته جدیدی به آژانس ارائه کردیم/زمان جنگ کسی علیه رزمندگان پوستر نصب نمی‌کرد
 
 
پی کو باکس
اخبار سایت
آخرین مطالب
 
 
ساعت : 04:51 ب.ظ

مدالیته جدید ایران برای مذاکرات هسته ایی

عراقچی: مدالیته جدیدی به آژانس ارائه کردیم/زمان جنگ کسی علیه رزمندگان پوستر نصب نمی‌کرد

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مذاکرات اخیر ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: در مذاکرات با آژانس، مدالیته جدیدی ارائه کردیم که بر اساس طرحی گام به گام است.

به گزارش ایسنا، سیدعباس عراقچی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، درباره مدالیته جدید ایران توضیح داد: در این مدالیته، گام‌هایی را تعریف کرده‌ایم. اگر هر گام تکمیل شود و آژانس پاسخ سوالات را تائید کند، سراغ گام بعدی می‌رویم.

در مذاکرات 20 آبان در تهران، مدالیته تکمیل می‌شود
این عضو تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: در مذاکرات کارشناسی در این رابطه وارد جزئیات بیشتری شدیم و بر این مدل توافق شد و دو طرف برای اولین بار بیانیه مشترکی دادند.

وی با اشاره به اینکه دور بعدی مذاکرات ایران و آژانس 20 آبان در تهران خواهد بود، افزود: در آن مذاکرات جزئیات مدالیته تکمیل خواهد شد و چارچوب همکاری‌ها درباره موضوعاتی که فراتر از پادمان استمشخص می‌شود.

عراقچی با بیان اینکه در وین و ژنو به همسانی رسیده‌ایم، اظهار کرد: روندها در وین و ژنو همزمان در مسیر رسیدن به راه حل در حال حرکت است که البته باید همراه با حسن نیت از سوی دو طرف باشد.

معاون بین‌الملل وزیر امور خارجه در ادامه گفت: آژانس قبول کرده است که از اقدامات ساه‌تر و کوچکتر آغاز کنیم و گام‌هایی که آژانس می‌خواست در مرحله اول از سوی ایران انجام شود، به مراحل بعدی سپرده شود.

غنی‌سازی 20 درصد ادامه دارد
وی در برابر این پرسش که آیا درباره توقف غنی‌سازی 20 درصدی مذاکراتی انجام دادید؟ پاسخ داد: در مذاکرات وین اصلا وارد اقداماتی که باید صورت گیرد، نشدیم. غنی‌سازی در سطح 20 درصد و سه و نیم درصد ادامه دارد؛ ضمن اینکه این موضوع مذاکرات با آژانس نیست و این آژانس صرفا وظیفه نظارتی دارد. این بحثی است که با 1+5 مطرح می‌شود.

تکذیب گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای
به اغراض برخی طراحان گمانه‌زنی‌ها بدبینم
عراقچی در بخش دیگری از صحبتهای خود، اخبار منتشر شده درباره طرح موضوعاتی مانند تعطیلی سایت فردو را تکذیب کرد و گفت: هیچکدام از موضوعاتی را که به عنوان جزئیات مذاکرات مطرح می‌شود، تائید نمی کنم و حتی با دیده بدبینی به اغراض طراحان آن نگاه می کنیم.

این عضو تیم مذاکره کننده ایران تاکید کرد: تاکنون هیچ توافقی با 1+5 صورت نگرفته است. ما فقط درباره چارچوب همکاری‌ها توافق کردیم و محتوای مسیر بین ما و آنها هنوز در حال بحث است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اراده سیاسی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات را در طرف مقابل می‌بینید؟ اظهار کرد: در ژنو این اراده سیاسی را مشاهده کردیم. نمی‌گویم خوش‌بین هستیم ولی بیش از حد هم بدبین نیستیم و با دقت تمام مسایل را رصد می کنیم.

اختلاف دیدگاه، مبارک است اما تشتت نه
عراقچی همچنین با تاکید بر ضرورت اجماع ملی درباره مسایل سیاست خارجی کشور تصریح کرد: اختلاف دیدگاه‌ها را مثبت و آن را امری مبارک می‌دانیم و از مخالفانی که دغدغه دارند چیزهایی یاد می‌گیریم اما اگر از مرحله‌ای بگذرد که نشانه تشتت باشد، باید مراقب بود.

معاون وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: اگر انتقادات و اختلافات به مرز تشتت برسد قطعاً بر کار ما تأثیر می‌گذارد.

وی با اشاره به اجماع ملی در حمایت از رزمندگان کشور در دوران دفاع مقدس یادآور شد: در زمان جنگ همه برای دلگرمی دادن به رزمندگان تلاش می‌کردند و هیچکس در خیابان‌ها پوستری نصب نمی‌کرد که آنها را جور دیگری خطاب کند و نشان دهد.

برای گام‌های اعتمادساز که نافی حقوق ملت نباشد آمادگی داریم
به گزارش ایسنا، عراقچی در ادامه صحبتهایش گفت: حقوق ملت ایران خط قرمز ماست که به هیچ وجه از آن عبور نخواهیم کرد. حفظ غنی سازی برای ما اهمیت اساسی دارد. البته ابعاد آن قابل گفت‌وگوست. ما با خروج مواد از کشور موافقت نخواهیم کرد، البته برای گام‌های اعتمادساز که نافی این حقوق نباشد آمادگی داریم.


 تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما
می توانید کامنت خود را بنویسید
تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات