تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما مطالب جدید روز - مولایی: بهداد دوست و برادر بزرگ‌تر من است
 
 
پی کو باکس
اخبار سایت
آخرین مطالب
 
 
مولایی: بهداد دوست و برادر بزرگ‌تر من است
نوشته شده در جمعه 10 آبان 1392
ساعت : 07:25 ب.ظ

وزنه بردار سنگین وزن تیم ملی کشورمان گفت: بهداد سلیمی مانند برادر بزرگ‌تر من است اما برخی‌ها فقط به دنبال تخریب کردن هستند.


به نقل از سایت رسمی فدراسیون وزنه‌برداری، بهادر مولایی با اشاره به مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان گفت: از همان روزهای اول شروع اردوهای تیم ملی، فشار سنگینی روی من بود. مردم و مسئولان دوست داشتند بدانند در غیاب بهداد سلیمی چه کسی جایگزین او خواهد شد. در چنین فضایی خودم را برای حضور در رقابت‌های جهانی آماده کردم و حالا هم خدا را شکر می‌کنم که شرمنده کادر فنی، خانواده‌ام و همه آنهایی که برای موفقیت من دعا کردند نشدم.

نایب قهرمان دسته فوق سنگین رقابت‌های جهانی لهستان که با مهار وزنه 255 کیلوگرم در دو ضرب، مدال طلا را به گردن آویخت با اشاره به سطح بالای رقابت‌های جهانی 2013 خاطرنشان کرد: در لهستان البگوف روس که در المپیک سوم شد و اوداچین، که از زمان حسین رضازاده یکی از مدعیان دسته فوق سنگین بود، حریفان سرسختی برای من بودند ضمن اینکه خود من هم با 21 سال سن برای نخستین بار در رقابت‌های جهانی بزرگسالان شرکت می‌کردم. البته اعضای کادر فنی به لحاظ ذهنی مرا برای این رقابت سخت آماده کرده بودند.

مولایی افزود: من و سایر ملی‌پوشان هیچ وقت شرایط دشوار اردوی‌های ارس و بجنورد را فراموش نمی‌کنیم. رکوردهای بچه‌ها روز به روز در حال پائین آمدن بود و همه ترس داشتیم که مبادا در جهانی نتوانیم خوب کار کنیم اما با صحبت‌های حسین رضازاده و کوروش باقری، روز به روز شرایط‌مان بهتر شد تا اینکه زمان اعزام به رقابت‌های جهانی فرا رسید.

وی در پاسخ به این سوال که به چه دلیل برخی از ملی‌پوشان نتوانستند رکوردهای تمرینی خود را در صحنه رقابت‌های جهانی تکرار کنند گفت: از 8 نفری که به رقابت‌های جهانی اعزام شدند 6 نفر برای نخستین بار صحنه رقابت‌های جهانی بزرگسالان را می‌دیدند. همین موضوع استرس را نزد بچه‌ها افزایش داده بود. نمونه این استرس بالا در نتیجه رسول تقیان کاملا مشهود بود. رسول یکی از آماده‌ترین ملی‌پوشان اردوهای تیم ملی بود اما حالا بهتر از هر کس دیگر می‌داند صحنه رقابت‌های جهانی با صحنه رقابت‌های آسیایی چقدر تفاوت دارد.

نایب قهرمان جهان درباره عملکرد خودش در نخستین تجربه حضور در رقابت‌های جهانی بزرگسالان نیز گفت: شاید خیلی‌ها بگویند دلیل از دست رفتن طلای مجموع دسته فوق سنگین به خاطر وزنه‌هایی بود که من در حرکت یک ضرب زدم اما باید بگویم، کادر فنی از عملکردی که در یک ضرب داشتم راضی بودند. من در یونیورسیاد جهانی با رکورد 196 به کار خودم پایان دادم که بهترین رکوردم بود اما در در لهستان کارم را با وزنه 195 کیلویی آغاز کردم و در نهایت توانستم رکورد شخصی ام را به 203 برسانم. ناگفته نماند کوروش باقری برای افزایش رکوردهای من در یک ضرب تلاش زیادی کرد.

مولایی افزود: در دوضرب هم باید بگویم وزنه 261 کیلویی کمی روی دستم چرخید و من احساس کردم اگر یک ثانیه دیگر آن را نگه دارم، آرنجم از جا در می‌آید به همین خاطر آن را رها کردم. البته من 3 روز قبل از اعزام وزنه 264 را هم زده بودم که آن نیز به همین شکل افتاد. رضازاده با من برای ارتقای رکوردهای دو ضرب خیلی صحبت می‌کند و معتقد است اگر 10 کیلوگرم به وزنم افزوده شود خیلی زود می توانم رکوردهای جهانی را بشکنم و به بهترین وزنه‌برداری فوق سنگین دنیا تبدیل شوم. مطمئن هستم با کمک حسین رضازاده می‌توانم رکوردهای دوضرب و مجموع جهان را بشکنم.

وی در ادامه در واکنش به صحبت‌های بهداد سلیمی و اینکه به دلیل از دست رفتن عنوان قوی‌ترین مرد جهان تاسف خورده است، گفت: بهداد سلیمی دوست من است. من برای او احترام خاصی قائل هستم. او را همچون برادر بزرگتر خودم می‌دانم اما متاسفانه برخی‌ها در تلاش هستند تا گوش مردم را با مطالبی که درست نیست پر کنند. آنها دائم حاشیه‌سازی می‌کنند و با سوال‌های‌شان و مصاحبه‌هایی که از برخی از این قهرمانان می‌گیرند، هدفی جز تخریب ندارند.

نایب قهرمان جهان با انتقاد از هجمه‌ای که طی ماه‌های اخیر از سوی برخی‌ها به کوروش باقری وارد شده است، اظهار داشت: این حرف‌ها بی انصافی است. کسی که ورزش حرفه‌ای انجام می‌دهد باید سختی بکشد تا به هدفش برسد. بخشی از این سختی همان سخت‌گیری‌هایی است که مربیان برای موفقیت ورزشکاران‌شان اعمال می‌کنند. اگر در وزنه‌برداری سخت‌گیری نباشد وزنه‌بردار هر روز از فشار تمریناتش کم می‌کند و در نهایت از آن شرایط آمادگی فاصله می‌گیرد.

مولایی اضافه کرد: البته فقط بحث تمرینات نیست. رعایت نظم و انضباط درون اردویی هم سختی های خاص خودش را دارد، اما تا آن‌جایی که من می دانم، با توجه به اینکه طی 3 سال اخیر در اردوهای تیم ملی حضور داشتم کوروش باقری همواره برخوردی منطقی و یکسان با اردونشیان داشته است و این طور نبوده که به کسی بی‌احترامی کرده باشد. در کنار این روند ثابت، کارنامه او هم کاملا مشخص است. کسب 2 عنوان سومی جهان برای اولین بار، کسب عنوان قهرمانی جوانان جهان برای نخستین بار و کسب 4 مدال المپیک برای اولین بار همه و همه نشان از توانمندی‌ها و شایستگی‌های این مربی دارد. اکنون هم امیدوارم باقری از تصمیم خود برای کناره‌گیری از سرمربیگری تیم ملی منصرف شود تا وزنه‌برداری همچون 3 سال اخیر با این مربی و حمایت‌هایی خوب حسین رضازاده، به حرکت خود در مسیر موفقیت حرکت کند.

مولایی در پایان گفت: از همه کسانی که مرا دعا کردند تشکر می کنم و از مسئولان تقاضا دارم بیشتر از همیشه با ما توجه داشته باشند. تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما
می توانید کامنت خود را بنویسید
تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic