تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما مطالب جدید روز - صابون خرچنگ یا صابون کوسه ؟
 
 
پی کو باکس
اخبار سایت
آخرین مطالب
 
 
صابون خرچنگ یا صابون کوسه ؟
نوشته شده در یکشنبه 24 آذر 1392
ساعت : 05:28 ب.ظ

صابون خرچنگ یا صابون کوسه ؟

صابون خرچنگ یا صابون کوسه ؟

در حال حاضر این صابون با طرح های مختلف و قیمتهای مختلفی در بازار عرضه می شود . این صابون تركیبی از عصاره روغن خرچنگ و میگو گلیسیرین عصاره چای خیار و اسانسهای گیاهی است كه برای بهداشت پوست موثر است .این صابون برای پوست بدن و نیز جوش صورت مفید است. صابون خرچنگ اصلی ( صابون بیوتی ) فقط در جعبه های بنفش قرار دارد . برچسب روی صابون فقط به رنگ بنفش است .

ریشه های جنسینگ در داخل صابون دیده می شود. كلمه BEAUTYروی صابون حك شده است . رایحه خیار صابون كاملا محسوس است و در هر دو طرف جعبه صابون برچسب هولوگرام چسبیده است. این صابون برا ی پوست چرب مناسب است و اگر فردی دارای پوست خشكی می باشد استفاده از این صابون میتواند خشكی پوست را تشدید نماید .این افراد لازم است از صابونهای ملایم و حاوی مواد نرم كننده پوست مانند صابون گلیسیرینه و صابون داو استفاده نمایند .

صابون خرچنگ دوست دارید یا صابون کوسه؟

شاید هم عاشق صابون های شترمرغ شده اید. این صابون های حیوانی چند سالی است که وارد زندگی ما ایرانی ها شده اند و حالا بیشتر اوقات هنگام ورق زدن روزنامه ها یا گشتن در اینترنت چشم مان به تبلیغی می افتد که در آن خواص بی نظیر صابون ها با عناوین مختلف و زیبا به نمایش گذاشته می شود؛ صابون هایی مدعی که تمام لک ها، جوش ها و چروک ها را از بین می برند و پوست شما را مانند پوست یک نوزاد نرم و لطیف می کنند، حتی برخی از آنها مدعی اند که می توانند سلولیت را از بین برده و باعث لاغری شوند! اما این تبلیغات تا چه حد قابل اعتماد است؟

آیا واقعا چنین صابون هایی با چنین خصوصیات معجزه آسایی وجود دارد؟ دکتر فرهاد مستوفی مآب، متخصص بیماری های پوست، مو و زیبایی دراین مورد به شما می گوید.

● صابونی که تمام مشکلات پوست را از بین می برد

مهم ترین نکته در استفاده از صابون، منطبق بودن آن با پوست است. برای مثال کسی که پوستش چرب است باید از صابون مخصوص پوست چرب و کسی که پوستش خشک است باید از صابون مخصوص پوست خشک استفاده کند. گاهی اوقات تبلیغاتی را می بینیم که در آنها انواع صابون ها با عنوان صابون کوسه، خرچنگ، حلزون، شترمرغ و... با خواص فوق العاده و باورنکردنی نمایش داده شده و مدعی هستند که تمام مشکلات پوستی اعم از لک ها، چروک ها و جوش ها را از بین برده و پوست را به سفیدی برف روشن می کنند.

اگر درمورد این تبلیغات منطقی فکر کنیم، می بینیم که مگر چقدر خرچنگ در دسترس است که بتوان آنها را گرفت و عصاره شان را وارد صابون کرد؟ اصلا بر فرض که این کار هم با موفقیت انجام شود اما خاصیت آن واقعا چیست و اصلا روی آن تحقیق صورت گرفته است؟ حتی اگر هم اثری داشته باشد موقتی خواهد بود، بنابراین این صابون ها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند تا جنبه طبی و درمانی.

● بهترین صابون کدام است؟

صابون بهترین و بدترین ندارد، مهم سازگاری با پوست است. ممکن است فردی صابون بادام و فرد دیگری صابون آلوورا برایش مناسب باشد. البته تمام این صابون ها باید استاندارد بوده و از لحاظ بهداشتی تایید شده باشند. تفاوتی ندارد که صابون از کدام کشور وارد شود تنها مهم این است که باید توسط وزارت بهداشت بررسی شده باشد. البته لازم به ذکر است که صابون های ساخت کشور ایران از لحاظ کیفیت در سطح بالایی قرار دارند و نیازی نیست که حتما از صابون های خارجی استفاده کرد.

● صابون های جامد از یک جهت بهتر از مایع ها هستند

به طور متوسط نباید بیشتر از ۲ بار در روز پوست صورت را با صابون شست. کسانی هم که پوست چرب دارند حداکثر ۳ بار در روز می توانند از صابون استفاده کنند. افرادی که دارای پوست خشک هستند زیاد نباید از صابون استفاده کنند و بهتر است پوست خود را با آب معمولی بشویند و تنها هفته ای ۲ بار از صابون مخصوص پوست های خشک استفاده کنند.

در صورت تمایل می توان برای پاک کردن آرایش از محصولات پاک کننده مطابق با پوست نیز استفاده کرد، پس از استفاده از شیرپاک کن می توان صورت را با آب ولرم شست وشو داد، البته برخی از محصولات پاک کننده نیازی به شست وشو ندارند و بعد از آن نیز می توان از کرم های نرم کننده یا مرطوب کننده مخصوص پوست خود استفاده کرد. دستمال های آرایش پاک کن نیز مشکلی ایجاد نمی کنند اما اگر باعث آلرژی شوند دیگر نباید از آنها استفاده کرد.

اصولا هرقدر ماده خارجی کمتری به پوست زده شود، بهتر است. اما بین صابون های جامد و مایع نیز صابون های جامد بیشتر مورد تایید هستند زیرا احتمال ایجاد آلرژی با استفاده از صابون های مایع بیشتر است.

● در خرید صابون به این نکته توجه کنید

جدا از صابون هایی که با عصاره جانوران تهیه می شوند صابون های ویتامینه نیز از طرفداران بسیاری برخوردار هستند. در واقع مصرف این صابون ها مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند اما نباید از آنها انتظار معجزه داشت. برای مثال اگر قرار بود با استفاده از صابون کوسه یا خرچنگ تمام لک های صورت از بین برود پس تمام افراد از این صابون ها استفاده می کردند و دیگر حتی یک فرد با پوست لک دار هم در جامعه پیدا نمی شد! باید منطقی فکر کرد. اگر این صابون ها تمام مشکلات پوستی را از بین می برند پس چرا بسیاری از افراد هنوز دنبال راه حل برای از بین بردن مشکلات پوستی شان هستند؟

در خریـــد صابون مهم این است که با پوست مطابقت و سازگاری داشته باشد در غیر این صورت ممکن است فرد دچار مشکل شود. صابون بچه نیز همیشه طرفداران خود را داشته است. این صابون خنثی است یعنی نه خشک می کند و نه چرب، بنابراین برای پوست های حساس مناسب است. درمورد شامپوی بدن نیز باید به انطباق آن با پوست توجه کرد. اگر محصولی باعث خارش یا خشکی پوست می شود نشانه این است که با پوست تان سازگاری ندارد.


● فقط برای موارد خاص

صابون آنتی باکتریال همانطور که از اسمش پیداست برای موارد خاص باید استفاده شود؛ مثلا برای از بین بردن جوش ها می توان از آن استفاده کرد، اما نباید همیشه و برای تمام بدن آن را به کار برد. اگر جایی هستید که به آب و صابون دسترسی ندارید می توانید از ژل های ضدعفونی کننده استفاده کنید مگر اینکه به آنها حساسیت داشته باشید. برای پاک شدن پوست با صابون های معمولی لازم نیست کف صابون مدت معینی روی پوست باقی بماند اما درمورد صابون های آنتی باکتریال بهتر است مدت بیشتری پوست را با آن شست وشو داد.

درمورد صابون های قدیمی دست ساز موجود در بازار نیز اگر مواد به کار رفته در آنها کاملا طبیعی و با رعایت نکات بهداشتی تهیه شده باشند مشکلی برای پوست ایجاد نمی کنند اما نکته اینجاست که این صابون ها معمولا استاندارد نیستند و نمی توان از مواد به کار رفته در آنها اطمینان حاصل کرد. گاهی اوقات نیز اندازه قالب هایشان با یکدیگر متفاوت است، اما اگر از بهداشتی و طبیعی بودن مواد آنها اطمینان دارید، می توانید با خیال راحت از آنها استفاده کنید.

● این داروها خطر مرگ دارند

یک گروه از داروهای به اصطلاح معجزه کننده در مورد لاغری! داروهایی هستند که بر اشتهای افراد تاثیر می گذارند و از این طریق باعث کاهش مصرف مواد غذایی می شوند و کاهش وزن را به دنبال دارند. این داروها مکانیسم های گوناگونی دارند که از طرق مختلف باعث کاهش اشتها می شوند. سردسته این داروها، ترکیبی است به نام «سیپروترامین» که با تاثیر بر واسطه های شیمیایی موجود در پایانه های عصبی، اثر خود را اعمال می کند.

این دارو که سال ها با عملکردی قابل قبول، فروش بالایی در بازار دارویی جهان داشت، به دلیل عوارض مهلک مانند حملات فشار خون و خطر مرگ ناگهانی، تاییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده را از دست داد و در حال حاضر توسط مجامع علمی توصیه نمی شود. سایر داروها که از این طریق باعث کاهش وزن می شوند نظیر فن فلورامین که پیش از سیپروترامین در بازار دارویی موجود بودند نیز به دلیل بروز عوارض مهلک، مدت هاست که از سوی مجامع علمی کنار گذاشته شده اند.

● قرص های دریایی هم لاغرتان نمی کند

یکی دیگر از این گونه محصولات لاغری، دارویی است که از نوعی جانور سبز دریایی به نام «آلگومد» ساخته می شود. این دارو در ایران موجود است و بسیار درمورد آن تبلیغ می شود اما مستندات خاصیت لاغری آن را تایید نمی کند.

این دارو خطری برای سلامت ندارد اما باید بدانید که هیچ دارویی بدون عارضه نیست. پزشکان همیشه مضرات و منافع دارو را در ۲ کفه ترازو می گذارند و می سنجند که آیا آن را برای بیمار تجویز کنند یا خیر. حتی یک استامینوفن ساده هم می تواند عوارض داشته باشد منتهی برخی از عوارض قابل چشم پوشی هستند و به همین دلیل می توان آن ماده خوراکی را به عنوان دارو تجویز کرد.

● ۳ نکته مهم

۱ غلبه بر اضافه وزن و چاقی جز از طریق تغییر شیوه زندگی با اصلاح الگوی تغذیه و فعالیت بدنی میسر نیست و داروها در این میان نقش کمکی دارند.

۲ مصرف هیچکدام از داروهای لاغری بدون تجویز پزشک دارای شماره نظام پزشکی مجاز نیست حتی اگر دارویی توسط کار شناسان تغذیه و رژیم درمانی تجویز شد، پیش از مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید.

۳ هرگز از عاملان غیرمجاز و بدون مجوز وزارت بهداشت، دارو تهیه نکرده و برای تهیه دارو به داروخانه ها مراجعه کنید.

کسانی که به این ۳ نکته توجه نمی کنند و به امید معجزه به داروهای غیرمجاز رومی آورند باید انتظار عوارض ناخواسته آنها را نیز داشته باشند.


 تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما
می توانید کامنت خود را بنویسید
How can I increase my height after 18? یکشنبه 2 مهر 1396 02:11 ق.ظ
Does your blog have a contact page? I'm having a
tough time locating it but, I'd like to shoot you an email.
I've got some creative ideas for your blog you might be interested
in hearing. Either way, great blog and I look forward to seeing it improve over time.
piquantammonia427.yolasite.com جمعه 9 تیر 1396 01:56 ق.ظ
Asking questions are in fact good thing if you are not
understanding something fully, but this post offers nice understanding yet.
manicure جمعه 8 اردیبهشت 1396 07:54 ق.ظ
Great article, exactly what I was looking for.
manicure جمعه 8 اردیبهشت 1396 02:13 ق.ظ
If you desire to obtain much from this piece of writing then you
have to apply these techniques to your won web site.
manicure سه شنبه 22 فروردین 1396 02:52 ق.ظ
These are really impressive ideas in concerning blogging.
You have touched some fastidious points here. Any way keep up
wrinting.
manicure دوشنبه 21 فروردین 1396 06:27 ق.ظ
I'm now not sure the place you're getting your info, however good topic.

I needs to spend a while learning more or working out more.
Thank you for magnificent info I was looking for this information for my mission.
manicure دوشنبه 14 فروردین 1396 11:18 ب.ظ
An interesting discussion is worth comment.
I do believe that you need to publish more about this subject, it might not be a taboo matter but typically people do not talk about such subjects.
To the next! Many thanks!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic