تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما مطالب جدید روز - شکست در خواستگاری به ۹ دلیل
 
 
پی کو باکس
اخبار سایت
آخرین مطالب
 
 
شکست در خواستگاری به ۹ دلیل
نوشته شده در دوشنبه 25 آذر 1392
ساعت : 03:09 ق.ظ

شکست در خواستگاری به ۹ دلیل

خانم ها می توانند یأس و نومیدی شما را به خوبی تشخیص دهند. نومیدی اعتماد به نفس شما را می گیرد و موجب اضطراب و استرس زیاد می شود

گاهی اوقات پای هیچ نقطه ضعف بزرگی مثل نداشتن اخلاق پسندیده، اعتیاد، بی کاری و بی عاری، مخالفت و همراهی نکردن خانواده و... در میان نیست و به قول فوتبالی ها همه شرایط شازده پسر روی کاغذ خوب است ولی باز هم در جلسات خواستگاری پاسخ «نه» می شنود!

این مسئله زمانی بغرنج می شود که نه فقط در یکی دو خواستگاری بلکه هر جا که خانواده پسر برای خواستگاری می روند با پاسخ منفی عروس و خانواده اش مواجه می شوند.

اگر شما هم جزو آن دسته از پسرهایی هستید که با وجود داشتن شرایط و ملزومات اولیه ازدواج هرجا که به خواستگاری می روید پاسخ منفی می شنوید و خودتان هم نمی دانید دقیقا عیب کار کجاست قبل از این که دچار افسردگی شوید و زانوی غم بغل گیرید این مطلب را بخوانید، چون تا حدودی به شما کمک می کند متوجه نقطه ضعف تان بشوید، ضعفی که شاید پیش از این آن را چندان مهم به حساب نمی آوردید.

سایت تبیان در مطلبی به تشریح ۹ دلیل که باعث می شود پسرها در جلسات خواستگاری پاسخ «نه» بگیرند، پرداخته است که در ادامه می خوانید:

توجه نداشتن به آراستگی:

بی خودی به فکر برداشتن ابروهایتان نباشید، چون دخترهایی که به بلوغ فکری و اجتماعی رسیده اند دید خوبی نسبت به پسرهایی که همچون زنان صورت خود را آرایش و پیرایش می کنند، ندارند.

اما شما در موقعیتی هستید که نظافت و آراستگی اهمیت زیادی دارد. این مسئله نه تنها با مردانگی منافات ندارد بلکه در گرفتن پاسخ بله بسیار مهم است. پس مطمئن شوید که نظافت تان در بهترین و کامل ترین وضعیت باشد. تمیز بودن دندان ها اهمیت زیادی دارد و نشانه مسلم این است که شما به خودتان می رسید. بدبو بودن نفستان هم می تواند یک نشانه خیلی بد برای خانم ها باشد. حتماً از خوشبو کننده  استفاده کنید. ظاهر موهایتان هم خیلی مهم است و برای اینکه پاسخ «نه» نشنوید حتماً آن را مرتب و زیبا و تمیز نگه دارید. لباس هایتان هم خیلی مهم است؛ این به آن معنا نیست که حتماً باید کت و شلوار گران قیمت تنتان کنید. فقط کافی است خوش لباس و مرتب باشید. لباس های کثیف باعث می شود نامرتب به نظر برسید. هرچه که بپوشید، پیراهن و شلوار یا تی شرت و شلوار جین، دقت کنید که تمیز باشد، پارگی نداشته باشد و مناسب یک جلسه خواستگاری باشد.

ناامید بودن:

خانم ها می توانند یأس و نومیدی شما را به خوبی تشخیص دهند. نومیدی اعتماد به نفس شما را می گیرد و موجب اضطراب و استرس زیاد می شود. این در نظر خانم یک نقطه منفی است و به یک «نه» محکم می انجامد. زمان هایی هست که این نومیدی می تواند خود را نشان دهد، بنابراین باید قبل از اینکه اتفاق بیفتد آن را تشخیص دهید و از آن جلوگیری کنید.

نداشتن چشم انداز برای زندگی:

در نظر خانم ها فقدان آینده نگری در آقایان یک نکته منفی است. خانم ها معمولا مردهایی را دوست دارند که مسیری مشخص در زندگی داشته باشند. اگر هنوز سردرگم هستید و دقیقا نمی دانید می خواهید با زندگی تان چه کنید، مطمئن باشید که جواب «نه» می شنوید. هیچ کس  انتظار ندارد که در سطح «بیل گیتس» باشید اما لازم است که بدانید که می خواهید با زندگی تان چه بکنید، مخصوصاً اگر 20 سالگی را به پایان رسانده و در اوایل دهه 30 زندگی خود باشید.

داشتن چشم انداز شغلی هم برای خانم ها خیلی مهم است؛ زیرا به آن ها نشان می دهد که می توانید از عهده حمایت مالی خانواده برآیید یا خیر. نکته مهم اینکه خانم ها ترجیح می دهند همسر آینده‌شان استقلال مالی داشته باشد نه این که هنوز به خانواده پدری و دیگران متکی باشد، حتی اگر خانواده شما وضع اقتصادی خوبی داشته باشد ولی خودتان کار و شغل مشخص و مناسبی نداشته باشید چندان به شنیدن «بله» در جلسات خواستگاری امیدوار نباشید.

خسته کننده بودن:

زن ها معمولاً به مردهایی که خسته کننده هستند و هیچ حرفی برای گفتن ندارند روی خوش نشان نمی دهند. اگر طبیعتاً خجالتی و درون گرا هستید، باید قبل از خواستگاری، حرف هایتان را آماده کنید. حرف زدن درباره موضوعی که طرف مقابل هیچ علاقه ای به آن ندارد یا خسته کننده به نظر می رسد مطمئناً به یک پاسخ «نه» محکم منجر خواهد شد.

اگر واقعاً نمی دانید درباره چه باید صحبت کنید، یکی از موضوعاتی را که طرف مقابل دوست دارد انتخاب کنید. توانایی حفظ مکالمه فراتر از پاسخ های بله و خیر نشانه هوش مرد و مهم تر از این اجتماعی بودن اوست. اینکه چه بگویید به خودتان بستگی دارد. صحبت های کلیشه ای شاید خیلی جذاب نباشد اما برای شکستن یخ بین شما خوب است.

ضعیف بودن زبان بدن:

زبان بدن، سلاحی سرد در جنگ افزار شماست که اگر درست استفاده شود نتایج مثبتی به دنبال خواهد داشت. دقت کنید که همیشه درست و صاف بایستید، قوز کردن یا تکان دادن پاها از نشانه های نداشتن اعتمادبه نفس است. اگر در جایی شلوغ هستید، حتماً بلند و شمرده صحبت کنید.

اگر چشم هایتان دور اتاق بچرخد نشانه این است که حوصله تان سر رفته است.

اگر دائم پایین را نگاه کنید نشانه این است که کم رو هستید و اعتمادبه نفس ندارید و هر دو این ها اصلاً موردعلاقه خانم ها نیست.

میزان معقولی از شوخ طبع بودن را یادتان نرود. خانم ها اغلب می توانند حدس بزنند که چه زمان مردها دو رو هستند. لازم نیست در کل گفت وگو نقش یک کمدین را بازی کنید اما اینکه خودتان باشید کار را برای هر دو شما راحت تر می کند.

داشتن عادت های ناپسند:

تشخیص عادت های آزاردهنده کار سختی است اما می تواند یک دلیل قاطع برای رد شدن شما در جلسه خواستگاری باشد. عادت های بد و آزاردهنده مثل خنده های وحشتناک، بازی با دسته کلید، پاک کردن بینی و ... در بسیاری از افراد وجود دارد. تشخیص این عادت ها کار سختی است چون معمولاً خودمان متوجه انجام آن نیستیم. بهترین راه برای تشخیص این عادت های بد، این است که از دوستانتان بپرسید. دوستان ما همه عادت های بد ما را می بینند و متوجه می شوند اما چون دوستمان هستند ممکن است چیزی نگویند. باید بفهمید عادت های بدتان چه هستند و بعد سعی کنید از شر آنها خلاص شوید.

پُرحرفی:

تا اینجا فهمیدیم که داشتن اعتماد به نفس و این که خودتان باشید در جلسات خواستگاری خیلی مهم است اما ممکن است زیادی پیش روید. خیلی مهم است که صادق باشید وبه آنچه از شما پرسیده می شود به درستی پاسخ دهید، به هیچ وجه درباره هیچ موضوعی دروغ نگویید و اگر مسئله ای هست که مطمئن هستید دانستن آن بعدها زندگی مشترکتان را تهدید می کند بهتر است در کمال شجاعت و بدون هراس از شنیدن «نه» آن مسئله را بازگو کنید اما گفتن حرف های بی خاصیت و به زبان آوردن هر چه در ذهنتان می گذرد اصلاً عاقلانه نیست. همه ما افکاری درون ذهنمان داریم که بهتر است برای خودمان نگه داریم. به همین دلیل است که از قدیم گفته اند قبل از حرف زدن همیشه فکر کنید.

نازک نارنجی بودن:

زن ها تحمل مردان نازک نارنجی، لطیف و حساس و نازنازی را ندارند. اگر جلوی او نشان بدهید که از سوسک یا سگ و گربه می ترسید، اگر از خانه با شما تماس می گیرند و یادآوری می کنند ساعت 11 قرص تان را بخورید، اگر موقع دیدن خون رنگ از چهره تان می پرد و به لرز می افتید، بدانید مرد قابل اتکایی برای یک زن به نظر نمی رسید و احتمال جواب رد شنیدن شما زیاد است.

داشتن حال و هوای مجردی:

زنان برای ازدواج به دنبال مرد خانواده هستند. کسی که برای عزیزانش وقت می گذارد نه برای مجردی هایش، دوست های قدیمی و برنامه های شخصی اش. زنان به دنبال همسری می گردند که بچه ها را دوست داشته باشد و با افراد خانواده آنان رابطه خوبی برقرار و با آنان با احترام و مهربانی برخورد کند. تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما
می توانید کامنت خود را بنویسید
Do you get taller when you stretch? شنبه 1 مهر 1396 12:26 ب.ظ
My brother suggested I may like this blog. He was totally right.
This put up truly made my day. You cann't believe just how much time I had spent for this info!

Thank you!
http://www.purevolume.com/ شنبه 31 تیر 1396 02:15 ق.ظ
Hi there everyone, it's my first pay a visit at this site,
and post is truly fruitful designed for me, keep up posting these posts.
acousticfuel714.jimdo.com پنجشنبه 29 تیر 1396 02:01 ق.ظ
I loved as much as you will receive carried out right here.
The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish.
nonetheless, you command get bought an edginess over that you wish be
delivering the following. unwell unquestionably come further formerly again since
exactly the same nearly a lot often inside case you shield this increase.
culturedjournal92.wordpress.com سه شنبه 27 تیر 1396 04:08 ق.ظ
Good day! I could have sworn I've been to this site before but after checking
through some of the post I realized it's new to me. Nonetheless, I'm definitely delighted I found it
and I'll be bookmarking and checking back often!
http://gentlewidget6813.jimdo.com سه شنبه 27 تیر 1396 03:42 ق.ظ
Very soon this site will be famous among all blogging and site-building people, due to it's nice
content
BHW پنجشنبه 31 فروردین 1396 06:52 ب.ظ
Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you penning
this post and the rest of the website is extremely good.
manicure سه شنبه 22 فروردین 1396 02:11 ق.ظ
Magnificent web site. Lots of useful info here. I am sending it to several friends ans additionally sharing in delicious.
And of course, thanks on your sweat!
manicure سه شنبه 15 فروردین 1396 12:24 ب.ظ
We are a group of volunteers and opening a brand new scheme
in our community. Your site provided us with valuable information to work on. You've
done an impressive activity and our whole group will probably be thankful to you.
manicure پنجشنبه 10 فروردین 1396 05:45 ب.ظ
I have read so many content concerning the blogger lovers however this post is in fact a
good post, keep it up.
manicure پنجشنبه 10 فروردین 1396 05:42 ب.ظ
Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it's really informative.
I'm gonna watch out for brussels. I will be grateful if you continue
this in future. Numerous people will be benefited from your writing.
Cheers!
manicure پنجشنبه 10 فروردین 1396 04:12 ب.ظ
I always used to study paragraph in news papers but now as I am a user of web so from now I am using
net for articles, thanks to web.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما
 
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو