تبلیغات
تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما مطالب جدید روز - مجلس؛ موافقت با فوریت طرح اصلاح ترکیب کمیسیون تلفیق
 
 
پی کو باکس
اخبار سایت
آخرین مطالب
 
 
ساعت : 12:49 ب.ظ

مجلس؛ موافقت با فوریت طرح اصلاح ترکیب کمیسیون تلفیق

نمایندگان مجلس شورای اسلامی یک فوریت طرحی را تصویب کردند که در صورت تصویب نهایی، حضور اعضای کمیسیون‌های تخصصی در کمیسیون تلفیق پررنگ‌تر می‌شود.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، عبدالرحمن رستمیان به عنوان یکی از طراحان طرح قانونی اصلاح ماده 45 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گفت: هدف ما از آوردن این طرح این بود که مشارکت کمیسیون‌های تخصصی در کمیسیون تلفیق افزایش یابد و کمیسیون تلفییق هم تخصصی‌تر نظرهای کارشناسانه خود را اعلام کند.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی افزود: در طرح مذکور پیش‌بینی کرده‌ایم که کمیسیون‌های تخصصی هرکدام 3 نفر در کمیسیون اقتصادی، 6 نفر در کمیسیون برنامه و بودجه و 9 نفر عضو در کمیسیون تلفیق داشته باشند.
وی اضافه کرد: با تصویب طرح قانونی اصلاح ماده 45 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، توازن بیشتری در کمیسیون تلفیق ایجاد خواهد شد.
رستمیان با بیان اینکه بیشتر نماینده‌ها موافق طرح مذکورهستند، از تأخیر در بررسی این طرح در صحن علنی مجلس به دلیل بررسی سایر طرح‌ها انتقاد کرد.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مخالفت با فوریت این طرح گفت: کلیت این طرح قابل قبول است اما عملا به سال جاری نمی‌رسد، هیئت رئیسه مجلس باید درباره زمان بررسی طرح‌ها در مجلس چا‌ره‌ای بیندیشد.
پورابراهیمی یادآور شد: این طرح موضوع مهمی در خصوص تعیین تکلیف ترکیب کمیسیون تلفیق را مد نظر قرار داده اما نحوه اجرا و ارائه آن در صحن علنی مجلس به نحوی شده که معطل مانده است.
وی با تاکید بر لزوم تغییر ترکیب کمیسیون تلفیق خاطرنشان کرد: شکل رسیدگی به این طرح می‌بایست دو فوریتی می‌بود تا به امسال می‌رسید.
محمدرضا باهنر در واکنش به اظهارات پورابراهیمی، گفت: شما وقت مخالف را گرفتید و تذکر دادید.
میرمحمدی در موافقت با یک فوریت طرح اصلاح ماده 45 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: این طرح به عنوان دو فوریتی مطرح شده و نظر نمایندگان هم بر همین اساس اخذ شده بود.
نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه کمیسیون تلفیق درباره برنامه و بودجه تصمیم می‌گیرد باید متوازن باشد و نظرهای نمایندگان در این کمیسیون مطرح شود.
وی با بیان اینکه کمیسیون‌های تخصص تنها دو عضو در کمیسیون تلفیق دارند گفت: معتقدیم کمیسیون تلفیق باید بار کارشناسی بیشتری داشته باشد که این، تأثیرگذاری آن را دوچندان می‌کند.
میرمحمدی همچنین با اشاره به تعیین اعضای هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق در روز گذشته گفت: از 6 نفر اعضای هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق 5 نفر عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس هستند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان تغییر ترکیب کمیسیون تلقفیق را دغدغه اکثر نمایندگان برشمرد و افزود: نمایندگان به دلیل جایگاه کمیسیون تلفیق علاقه‌مند هستند نظرهای آنها در این کمیسیون شنیده شود.

 تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما
می توانید کامنت خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما تبلیغ در سایت مرجع رویایی شما